Živé ploty na klíč

Samostatnou a velice výraznou skupinou jsou živé ploty. Jedná se o skupinu plotů s převážně estetickým účelem, která však nadmíru splňuje i požadavky praktické, je-li živý plot založen správně. No řekněte sami, znáte-li dokonalejšího oplocení než hustého smrkového porostu, který je člověku naprosto neprostupný. Co do druhů dřevin, které se používají na výsadbu živých plotů, jsou nejpoužívanějšími rychle rostoucí jehličnany s hustým korpusem. Evergreenem jsou tak již zmíněné smrky. Hned za nimi se drží co do četnosti v zastoupení v živých plotech na českých zahradách túje se svým kuželovitým elegantním tvarem, nenáročnými požadavky na péči a estetickou kvalitou. Dále jsou oblíbené různé druhy keřů, mezi kterými dominuje ptačí zob. Živé ploty z keřů bývají po vzoru anglických zahrad velice přesně až precizně střiženy do pravidelných geometrických tvarů. Pokud vlastníte živý plot, který je v raném stadiu svého vzrůstu měli byste věnovat pozornost jeho pečlivé péči. Pokud si sami netroufáte na vytvoření svépomocí, můžete si pořídit i živé ploty na klíč. Zejména se věnujeme pravidelnému zastříhávání, kterým dosáhneme skutečně kvalitní hustoty větviček. Pokud živé ploty nezastříháváme hned zprvu, budeme hustotu v pozdějším stádiu vzrůstu plotu už jen velice těžko dohánět. Živé ploty také zejména v suchých obdobích roku zaléváme a v případě potřeby jemně přihnojíme vhodně zvoleným preparátem, který doporučí prodejce zahradních potřeb či zkušený zahradník.

Živé ploty z listnatých stromů

V poslední době se setkáváme také s nezvyklými živými ploty. Vysazují se mnohdy také listnaté stromy, které nerostou tak rychle jako jejich jehličnatí kolegové. Hitem posledních let je výsadba plotu vrbového. Na jaře se do země zapíchnou vrbové pruty a o zbytek se postará životní potenciál vrbového dříví. Estetického vylepšení lze v případě vrbiček dosáhnout také tím, že pruty nezapíchneme při výsadbě rovně, ale propleteme je. Pokud se pruty uchytí a vyrostou, budeme svědky plotu skutečně originálního, který nám budou všichni závidět.E-shop – oplocení

Ploty – obsah:

Kde nás najdete:

Ploty nabízí:

Ploty Kanclíř

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Doporučujeme:

Nabídka reklamy:

Místo pro vaši reklamu - 1200 Kč/rok. Množstevní sleva 50%.